16. Обчисліть масову частку (%) етанолу в 40 г суміші етанової кислоти й етанолу, якщо внаслідок її

нейтралізації калій гідроксидом одержали 49 г калій етаноату.

Ответы на вопрос

Отвечает Свистунов Вадим.

Ответ:

Спочатку знайдемо кількість молей калій етаноату, який було утворено:

n(KC2H3O2) = m(KC2H3O2) / M(KC2H3O2) = 49 г / 98,14 г/моль = 0,5 моль

Оскільки етанова кислота нейтралізується калій гідроксидом за наступною реакцією:

C2H5COOH + KOH → KC2H3O2 + H2O

то кількість молей етанової кислоти, яка була утворена, також дорівнює 0,5 моль.

За формулою масової частки:

мас. частка етанолу (%) = (м(EtOH) / м(суміш)) * 100%

Маса етанолу в 40 г суміші буде:

м(EtOH) = м(суміш) - м(EtAc) = 40 г - м(EtAc)

Так як утворення калій етаноату є результатом нейтралізації етанової кислоти і етанолу, то їх кількість молей має бути однаковою:

n(EtOH) = n(EtAc) = 0,5 моль

Молярна маса етанолу (С2H5OH) = 46,07 г/моль.

Тоді маса етанолу, що міститься в 40 г суміші:

м(EtOH) = n(EtOH) * M(EtOH) = 0,5 моль * 46,07 г/моль = 23,035 г

Отже, масова частка етанолу в суміші дорівнює:

мас. частка етанолу (%) = (м(EtOH) / м(суміш)) * 100% = (23,035 г / 40 г) * 100% ≈ 57,6%

Объяснение: