Обчисліть масу естеру,яку можна одержати при взаємодії 2-аміноетанової кислоти й етанолу масою 801г​


Ответы на вопрос

Отвечает Горбачёв Михаил.

Ответ:

можна одержати 1775 г естеру.

Объяснение:

Розрахуємо молекулярну формулу естеру, який можна одержати при взаємодії 2-аміноетанової кислоти (NH2CH2COOH) та етанолу (C2H5OH):

NH2CH2COOH + C2H5OH → NH2CH2COOC2H5 + H2O

Молекулярна маса естеру NH2CH2COOC2H5:

молекулярна маса = (маса атомів С, Н, О, N) + (маса етанольної групи)

маса атома С = 12.01 г/моль

маса атома Н = 1.008 г/моль

маса атома О = 16.00 г/моль

маса атома N = 14.01 г/моль

маса етанольної групи = 2 × маса атомів С + 5 × маса атомів Н + 1 × маса атомів О = 2 × 12.01 + 5 × 1.008 + 1 × 16.00 = 46.07 г/моль

молекулярна маса NH2CH2COOC2H5 = (12.01 × 3) + (1.008 × 7) + (16.00 × 2) + 46.07 = 102.19 г/моль

Знаходимо кількість молів етанолу:

маса етанолу = 801 г

молярна маса етанолу = 46.07 г/моль

кількість молів етанолу = маса етанолу / молярна маса етанолу = 801 г / 46.07 г/моль = 17.36 моль

Відповідно до рівняння реакції, 1 моль етанолу утворює 1 моль естеру, тому кількість молів естеру, яку можна одержати, також дорівнює 17.36 моль.

Знаходимо масу естеру:

молекулярна маса NH2CH2COOC2H5 = 102.19 г/моль

кількість молів естеру = 17.36 моль

маса естеру = кількість молів естеру × молекулярна маса NH2CH2COOC2H5 = 17.36 моль × 102.19 г/моль = 1775 г

Отже, можна одержати 1775 г естеру.