Яку масу натрій нітрату необхідно взяти для добування 50,4 г нітратної кислоти?


Ответы на вопрос

Отвечает Шестакова Владлена.

Ответ:

Нітратна кислота (HNO3) має молярну масу 63 г/моль, а натрій нітрат (NaNO3) має молярну масу 85 г/моль.

Для знаходження маси необхідної кількості натрій нітрату використовуємо рівняння хімічної реакції, яка описує процес добування нітратної кислоти з натрій нітрату:

NaNO3 + H2SO4 → HNO3 + NaHSO4

За рівнянням видно, що для добування 1 моль HNO3 потрібно 1 моль NaNO3.

Знаходимо кількість молей HNO3 у заданій масі:

n = m / M = 50,4 г / 63 г/моль = 0,8 моль

Отже, для добування 0,8 моля HNO3 необхідно взяти 0,8 моля NaNO3. Знаходимо масу необхідної кількості NaNO3:

m = n M = 0,8 моль 85 г/моль = 68 г

Отже, необхідно взяти 68 г натрій нітрату для добування 50,4 г нітратної кислоти.