Яка маса осаду утвориться при взаємодії 5 грам натрію сульфату з барієм хлоридомсрочноооо!!!!​


Ответы на вопрос

Отвечает Вотинова Саша.

Реакційне рівняння:

Na2SO4 + BaCl2 -> 2NaCl + BaSO4

Будь ласка, коефіцієнти:

Na2SO4 - 1, BaCl2 - 1, NaCl - 2, BaSO4 - 1.

Молярні маси:

Na2SO4 - 142 г/моль, BaCl2 - 208 г/моль, NaCl - 58,5 г/моль, BaSO4 - 233,4 г/моль.

Розраховуємо кількість речовин, які беруть участь в реакції:

n(Na2SO4) = m/M = 5/142 = 0,035 моль

n(BaCl2) = m/M = (5/208) = 0,024 моль

За реакційним рівнем видно, що на один моль BaSO4 утворюється один моль Na2SO4 і один моль BaCl2.

Отже, кількість утвореного осаду дорівнює більше частинок із двох реагентів, тобто:

n(BaSO4) = min(n(Na2SO4), n(BaCl2)) = 0,024 моль

Розраховуємо масу осаду:

m(BaSO4) = n(BaSO4) x M(BaSO4) = 0,024 x 233,4 = 5,6 г

Відповідь: маса утвореного осаду дорівнює 5,6 г.Реакційне рівняння:

Na2SO4 + BaCl2 -> 2NaCl + BaSO4

Будь ласка, коефіцієнти:

Na2SO4 - 1, BaCl2 - 1, NaCl - 2, BaSO4 - 1.

Молярні маси:

Na2SO4 - 142 г/моль, BaCl2 - 208 г/моль, NaCl - 58,5 г/моль, BaSO4 - 233,4 г/моль.

Розраховуємо кількість речовин, які беруть участь в реакції:

n(Na2SO4) = m/M = 5/142 = 0,035 моль

n(BaCl2) = m/M = (5/208) = 0,024 моль

За реакційним рівнем видно, що на один моль BaSO4 утворюється один моль Na2SO4 і один моль BaCl2.

Отже, кількість утвореного осаду дорівнює більше частинок із двох реагентів, тобто:

n(BaSO4) = min(n(Na2SO4), n(BaCl2)) = 0,024 моль

Розраховуємо масу осаду:

m(BaSO4) = n(BaSO4) x M(BaSO4) = 0,024 x 233,4 = 5,6 г

Відповідь: маса утвореного осаду дорівнює 5,6 г.