Сполучили калій оксид з сульфур(IV) оксидом об'ємом 6,72 л (н. у.). Обчисліть масу та кількість

речовини калій сульфі- ту, що утворився.Даю 50балів!!!! Будь ласка треба дужееееее зараз ​

Ответы на вопрос

Отвечает Матвеева Руся.

Для розв'язання цього завдання спочатку необхідно записати і збалансувати рівняння хімічної реакції між калій оксидом (K2O) та сульфур(IV) оксидом (SO2):

K2O + SO2 → K2SO3

Згідно з цим рівнянням, 1 моль K2O реагує з 1 моль SO2, утворюючи 1 моль K2SO3. Для обчислення маси та кількості речовини K2SO3, що утворилася, необхідно визначити, яка з речовин була обмежуючим реагентом. Об'єм газу, що утворився при реакції, можна виразити у молях за умови стандартних температури та тиску (н. у.). За стандартних умов, 1 моль будь-якого газу займає об'єм 22,4 л. Отже, об'єм 6,72 л газу (н. у.) відповідає кількості 6,72/22,4 = 0,3 моль газу.

З рівняння реакції видно, що 1 моль K2O реагує з 1 моль SO2, тому для утворення 0,3 моль K2SO3 необхідно було 0,3 моль K2O та 0,3 моль SO2. Оскільки вихідні речовини були відомі у об'ємах, а не в молях, для переведення до кількості речовин можна скористатися співвідношенням:

n = V/Vm

де n - кількість речовини у молях, V - об'єм газу у літрах, Vm - молярний об'єм газу при стандартних умовах (22,4 л/моль).

Для K2O:

n(K2O) = V(K2O)/Vm(K2O) = 6,72/22,4 = 0,3 моль

Для SO2:

n(SO2) = V(SO2)/Vm(SO2) = 6,72/22,4 = 0,3 моль

Таким чином, обидві речовини були повністю витрачені при реакції, і утворилася 0,3 моль K
Молярна маса K2S2O3 = 222,32 г/моль (визначається з суми мас елементів у формулі сполуки).

Отже, маса калій сульфіту, що утворився, дорівнює 0,3 моль * 222,32 г/моль = 66,7 г. Кількість речовини дорівнює 0,3 моль