1. У розчині масою 165 г міститься сульфатна кислота H2SO4 масою 15 г. Визначте масову частку

кислоти в розчині (у частках одиниці та у відсотках). 2. У розчині міститься натрій нітрат NaNO3 масою 38 г. Масова частка цієї речовини в розчині – 15%. Обчисліть масу розчину. 3. У лабораторії є розчин масою 150 г з масовою часткою натрій гідроксиду NaОН 2%. Визначте масу розчину розчиненої речовини. Яку масу магній хлориду MgCl2 та води треба взяти для приготування розчину масою 220 г із масовою часткою 0,2?

Ответы на вопрос

Отвечает Юнусова Алия.

Ответ:

1. Масова частка сульфатної кислоти в розчині:

масова частка = (маса речовини в розчині / маса розчину) x 100%

масова частка = (15 г / 165 г) x 100% = 9,09%

Отже, масова частка сульфатної кислоти в розчині становить 9,09% або 0,0909 у частках одиниці.

2. Маса розчину:

масова частка = (маса речовини в розчині / маса розчину) x 100%

15% = (38 г / маса розчину) x 100%

маса розчину = (38 г / 15%) = 253,33 г

Отже, маса розчину становить 253,33 г.

3. Маса натрій гідроксиду у розчині:

маса NaOH = 150 г x 0,02 = 3 г

Отже, маса натрій гідроксиду в розчині становить 3 г.

4. Маса магній хлориду:

маса магній хлориду = 220 г x 0,2 = 44 г

Маса води:

маса води = 220 г - 44 г = 176 г

Отже, необхідно взяти 44 г магній хлориду та 176 г води для приготування розчину масою 220 г з масовою часткою 0,2.