Обчисліть масу солі та об'єм газу, що утворяться при взаємодії 10,8 г алюмінію з хлоридною

кислотою, якщо взаємодія відбулась до кінця.

Ответы на вопрос

Отвечает Паршина Марина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Al) =  10,8 г

Найти: V(H₂) - ? m(AlCl₃) - ?

Складемо РХР:

10,8 г               х г          у л

2Al + 6HCl  = 2AlCl₃ + 3H₂↑

Знайдемо кількість речовини алюмінію:

n(AI) = m(AI)/М(AI)=10,8/27 = 0,4 моль

З РХР бачимо , що n(AI) : n(AICl₃) = 2 : 2 = 1 : 1 , тобто

n(AICl₃) = n(AI) = 0,4 моль

Вичислимо масу солі, що утворилась:

М(AlCl₃) = 27 + 35,5 * 3 = 133,5 г/моль

m(AlCl₃) = n(AICl₃) * М(AlCl₃) = 0,4 * 133,5 = 53,4 г

З РХР:  n(AI) : n(H₂) = 2 : 3, тобто

n(H₂) = 3/2n(AI) = 1,5 * 0,4 = 0,6моль

Обчислимо об'єм газу:

V(H₂) = n(H₂) * Vm = 0,6 * 22,4 = 13,44л