Знайдіть хімічну формулу одноатомного насиченого спирту, якщо молярна маса сполуки 144 г/моль.


Ответы на вопрос

Отвечает Кутявина Алина.

Оскільки насичений спирт має один атом у молекулі, його хімічна формула буде записуватись у вигляді XH, де X - хімічний елемент.

Молярна маса сполуки 144 г/моль може відповідати багатьом хімічним сполукам, але ми можемо визначити, який саме елемент X шляхом порівняння маси сполуки з масою елемента X в періодичній таблиці.

Загальна молярна маса XH буде складатись з маси елемента X та маси водню (H), тому можна записати наступне рівняння:

m(XH) = m(X) + m(H)

де m(XH) = 144 г/моль - молярна маса насиченого спирту

m(H) = 1 г/моль - молярна маса водню

Отже,

m(X) = m(XH) - m(H) = 144 г/моль - 1 г/моль = 143 г/моль

Тепер ми можемо порівняти масу елемента X з масами елементів у періодичній таблиці та знайти елемент з відповідною молекулярною масою 143 г/моль. За таблицею можна знайти, що цей елемент - це іродій (Rh).

Таким чином, хімічна формула насиченого спирту буде RhH.