При спалюванні 3г органічної речовини утворилося 4,4г карбон(IV)оксиду і води 1,8. Відносна густина

пари речовини за повітрям становить 1.034. Знайдіть молекулярну формулу речовини ​

Ответы на вопрос

Отвечает Камнева Антонина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHy) = 3 г

m(CO₂) = 4,4 г

m(H₂O) = 1,8 г

D(повітрям) = 1,034

Найти: CxHy - ?

Знайдемо молекулярну масу речовини:

M(CxHy) = D(повітр.) * M(повітр.) = 1,034 * 29 = 30 г/моль

Складемо РХР:

0,1 моль           0,1 моль       0,1 моль

CxHy  +  O₂   =    CO₂    +         H₂O

n = 1моль            n=1моль        n = у/2 моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 3/30 = 0,1 моль

n(CO₂) = m(CO₂)/М(CO₂) = 4,4/44= 0,1 моль

n(С) = n(CO₂) * n/n(CxHy) = 0,1* 1/0,1 = 1 моль

n(H₂O) = 1,8/18 = 0,1моль

n(H) = 2 * n(H₂O)/n(CxHy)  = 2 * 0,1/0,1 = 2 моль

n(С) : n(H)   = 1 : 2

Отже формула вуглеводню : СН2