До 200 г 25%-го розчину хлоридної кислоти додали цинк. Яка маса цинк хлориду утворилась?


Ответы на вопрос

Отвечает Ерашов Олег.

Ответ: 92,48г

Объяснение:

Дано: m(розчин)=200г; w(HCl)=25%; Знайти: m(ZnCl2)-?

w(HCl)=m(HCl)/m(розчин) => m(HCl)=0.25*200=50г

2HCl+Zn=ZNCl2+H2

n(HCl):2=n(ZNCl2):1

n(HCl)=m(HCl):M(HCl)=50г:36,5г/моль=1,36моль

1,36:2=n(ZNCl2):1

n(ZNCl2)=1,36:2=0,68

m(ZnCl)=M(ZnCL2)*n(ZnCl2)=136*0,68=92,48г