Які маси 5% та 25% розчинів лугу треба змішати, щоб отримати розчин цього лугу масою 800 г з

масовою часткою розчиненої речовини 0,2? (200 та 600 г).​

Ответы на вопрос

Отвечает Коржов Никита.

Ответ:

Объяснение:

Складаємо таблицю:

                     1-й             2-й               3-й

маса               х            800-х             800

% лугу            5               25                 20

маса лугу    0,05х      (800-х)*0,25     160

0,05х+(800-х)*0,25 = 160

0,05х+200-0,25х = 160

-0,2х = -40

х=200г - маса першого розчину (5%)

800-200 = 600г - маса другого розчину (25%)

Отвечает Тян Ника.

Дано:

ω1 (лугу) = 5%

ω2 (лугу) = 25%

m3 р-ну (лугу) = 800 г

ω3 (лугу) = 0,2 = 20%

Знайти:

m1 р-ну (лугу) - ?

m2 р-ну (лугу) - ?

Рішення:

1) Для вирішення найбільш оптимальним буде використання правила хреста (скрін);

2) m'3 р-ну (лугу) = m'1 р-ну + m'2 р-ну = 5 + 15 = 20 г;

3) m3 р-ну : m'3 р-ну = 800 : 20 = 40 : 1;

тобто, у 40 разів більше, це також стосується m1 р-ну та m2 р-ну;

4) m1 р-ну (лугу) = m'1 р-ну * 40 = 5 * 40 = 200 г;

5) m2 р-ну (лугу) = m'2 р-ну * 40 = 15 * 40 = 600 г.

Відповідь: Маси розчинів лугу становлять 200 г та 600 г.