Визначити масу води яку необхідно долити до розчину масою 450 г з масовою часткою розчиненої

речовини 22% щоб утворився розчин з масовою часткою 8% Допоможіть будь ласка (50 балів)

Ответы на вопрос

Отвечает Гагарина Дарья.

Дано:

m1 р-ну (речовини) = 450 г

ω1 (речовини) = 22%

ω2 (речовини) = 8%

Знайти:

m (води) - ?

Рішення:

1) m1 (речовини) = ω1 * m1 р-ну / 100% = 22% * 450 / 100% = 99 г;

2) m2 (речовини) = m1 (речовини) = 99 г;

3) m2 р-ну (речовини) = m2 * 100% / ω2 = 99 * 100% / 8% = 1237,5 г;

4) m (води) = m2 р-ну - m1 р-ну = 1237,5 - 450 = 787,5 г.

Відповідь: Маса води становить 787,5 г.