4. Задача скільки кальцій гідроксиду вступить у взаємодію з 9,8 г фосфатної кислоти?


Ответы на вопрос

Отвечает Алифанова Анастасия.

Ответ:

m(Ca(OH)2 = 11,1 г

Объяснение:

Дано :

m(H3PO4) = 9,8 г

Найти :

m(Ca(OH)2)  - ?

3 Ca(OH)2 + 2 H3PO4 = Ca3(PO4)2 + 6 H2O

1) n = m/M

M(H3PO4) = 1*3+31+16*4 = 98 г/моль

n(H3PO4) = 9,8 г/98 г/моль = 0,1 моль

n(H3PO4) = 0,1 моль

2)            

      n(Ca(OH)2)              0,1 моль

                                  =                           =>

               3                                2

n(Ca(OH)2) = 0,1 моль * 3/2 = 0,15 моль

n(Ca(OH)2) = 0,15 моль

3) m = n*M

M(Ca(OH)2) = 40+16*2+1*2 = 74 г/моль

m(Ca(OH)2) = 0,15 моль * 74 г/моль = 11,1 г

m(Ca(OH)2) = 11,1 г

Ответ : m(Ca(OH)2) = 11,1 г