Обчислити масову частку розчиненої речовини за такими даними: А) маса розчину 300г маса води

200гБ) маса розчину 400г маса солі 40г В) маса розчину 300г маса цукру 10гГ) маса розчину 200г маса води 80гД) маса розчину 500г маса соди 5гДаю 100б за решение

Ответы на вопрос

Отвечает Артеменко Михаил.

Ответ:

а)33,33%

б)10%

в)3,33%

г)60%

д)1%

Объяснение:

  • Масову частку речовини в розчині знаходимо за формулою:

W=(m(речовини)/m(розчину))•100%

А) маса розчину 300г маса води 200г

m(розчіну) = 300г

m(води)=200г

m(речовини)=m(розчіну)-m(води)=300-200=100г

W= \dfrac{100}{300} \times 100\% = 33.33\%

Б) маса розчину 400г маса солі 40г

m(розчіну) = 400г

m(речовини)= 40г

W= \dfrac{40}{400} \times 100\% = 10\%

В) маса розчину 300г маса цукру 10г

m(розчіну) = 300г

m(речовини)= 10г

W= \dfrac{10}{300} \times 100\% = 3.33\%

Г) маса розчину 200г маса води 80г

m(розчіну) = 200г

m(води)=80г

m(речовини)=m(розчіну)-m(води)=200-80=120г

W= \dfrac{120}{200} \times 100\% = 60\%

Д) маса розчину 500г маса соди 5г

m(розчіну) = 500г

m(речовини)=

W= \dfrac{5}{500} \times 100\% = 1\%