Оцтова кислота масою 6 грам провзаємодіяла з кальцієм. Який об'єм водню виділився?​


Ответы на вопрос

Отвечает Володин Влад.

Дано:

m(p-pa CH3COOH)= 500 r w(CH3COOH) = 6% или 0,06 V(H2)-?

Найти:

m(CH3COOH) = 500 r*0,06 = 3 r

М(СН3СООН) = 60 г/моль n(CH3COOH) = m/M = 3 г/60 г/моль

0,05 моль

Vm = 22,4 л/моль

2СН3СООН+ Mg = (СН3СОО),Mg + H2+

Из УХР => n(H2)=0,5n(CH3COOH)

n(H2) = 0,5*0,05 моль = 0,025 моль V(H2)=n*Vm = 0,025 моль*22,4 л/моль =

=0,56 л

Ответ: 0,56 л