У хімічний стакан поклали подрібнену крейду масою 20 г і долили 50 г хлоридної кислоти з масовою

часткою розчиненої речовини 14,6%. Обчисліть об’єм вуглекислого газу (н.у.), що виділиться у результаті цієї взаємодії.

Ответы на вопрос

Отвечает Дегтярёва Кристина.

n(CaCO3)=m/M= 20/100=0.2моль избыток

m(HCL)= m(p-pa)×w=50×0146=7.3г

n(HCl)=m/M= 7.3/71=0.1 моль недостаток

CaCO3 + 2HCl = CaCl2 + H2O + CO2↑

n(HCl)=n(CO2)

V(CO2)=n×Vm=0.1×22.4=2.2кл