Натрій карбонат кількістю речовини 2 моль розчинили у воді масою 788 г. Обчисліть масову частку

розчиненої речовини в розчині ​

Ответы на вопрос

Отвечает Белова Дарья.

Ответ:

21,2 %

Объяснение:

Дано:

n(Na2CO3) = 2 моль

m(H2O) = 788 г

Знайти:

w(Na2CO3) - ?

m(Na2CO3) = M(Na2CO3)  × n(Na2CO3)

M(Na2CO3) = 23*2 + 12 + 16*3 = 46 + 12 + 48 = 106 г/моль

m(Na2CO3) = 106 г/моль ×  2 моль= 212г

m(розч.) = m(H2O) + m(Na2CO3)

m(розч.) =  788 г + 212 г = 1000 г

w(Na2CO3) = m(Na2CO3) × 100 % / m(розч.)

w(Na2CO3) =  212г * 100 %  /  1000г = 21,2 %

Відповідь: w(Na2CO3) = 21,2 %