Розв'яжи задачу, запиши математичні розрахунки: Обчислити об'єм водню, що виділиться при

взаємодії магнію з розчином хлоридної кислоти масою 73г з масовою часткою НСІ 5%.

Ответы на вопрос

Отвечает Кулибакина Лера.
Для вирішення цієї задачі, спочатку нам потрібно визначити кількість маси водню, яка виділиться під час реакції магнію з хлоридною кислотою. Масова частина водню в хлоридній кислоті становить 2,5%, оскільки один атом водню (H) має масу близько 1 г/моль, а атоми водню в молекулі HCl становлять половину маси.

Спершу знайдемо кількість молей хлоридної кислоти:

Маса HCl = 73 г
Масова частка HCl = 5% = 0,05

Маса H у HCl = Маса HCl * Масова частка H = 73 г * 0,05 = 3,65 г

Тепер знайдемо кількість молей HCl:

Маса одного молю HCl = маса молекули HCl = маса атома H + маса атома Cl = 1 г/моль + 35,5 г/моль = 36,5 г/моль

Кількість молей HCl = Маса HCl / Маса одного молю HCl = 3,65 г / 36,5 г/моль = 0,1 моль
Під час реакції магнію з хлоридною кислотою виділяється один моль водню для кожного молю HCl. Отже, у цій реакції виділиться 0,1 моль водню.
Для цього можна використовувати ідеальний газовий закон:

V = n * 24 л/моль

де V - об'єм газу, n - кількість молей газу.

V = 0,1 моль * 24 л/моль = 2,4 л

Отже, об'єм водню, що виділиться при цій реакції, становить 2,4 л за нормальних умов.