С решением, пожалуйста Задача № 2. У воді об’ємом 0,200 л розчинили сіль масою 0,040 кг.

Визначити масову частку солі в розчині, якщо густина (ρ)води дорівнює 1 кг/л. Задача №3. Обчислити масу компонентів розчину для приготування 250 г розчину натрій гідроксиду масовою часткою 20%.

Ответы на вопрос

Отвечает Пиджакова Лера.

Ответ:

**Задача №2**:

Для визначення масової частки солі в розчині спочатку знайдемо масу самої води в розчині, використовуючи густину води (ρ = 1 кг/л) і об'єм води (0,200 л):

Маса води (m_води) = об'єм * густина = 0,200 л * 1 кг/л = 0,200 кг

Зараз ми знаємо масу води в розчині. Тепер знайдемо масу солі в розчині, яка дорівнює 0,040 кг.

Масова частина солі (масова частка) в розчині розраховується як відношення маси солі до загальної маси розчину:

Масова частка солі = (маса солі / загальна маса розчину) * 100%

Масова частка солі = (0,040 кг / (0,040 кг + 0,200 кг)) * 100% = (0,040 кг / 0,240 кг) * 100% = 16.67%

Отже, масова частка солі в розчині становить приблизно 16,67%.

**Задача №3**:

Для приготування 250 г розчину натрій гідроксиду масовою часткою 20%, спочатку знайдемо масу натрію гідроксиду в розчині:

Маса натрію гідроксиду = (масова частка / 100%) * маса розчину

Маса натрію гідроксиду = (20% / 100%) * 250 г = 0,20 * 250 г = 50 г

Отже, маса натрію гідроксиду в розчині дорівнює 50 г.

Залишається знайти масу води в розчині:

Маса води в розчині = загальна маса розчину - маса натрію гідроксиду

Маса води в розчині = 250 г - 50 г = 200 г

Таким чином, для приготування 250 г розчину натрію гідроксиду масовою часткою 20%, вам потрібно взяти 50 г натрію гідроксиду та 200 г води.