1)Знайти молярну масу наступних і дати назву кристалогідратів: ZnSO4×7H2O Na2CO3×10H2O, H2SO4×H20​


Ответы на вопрос

Отвечает Шекунова Злата.

ZnSO4×7H2O (сульфат цинку гептагідрат):

Zn: 65.38 г/моль

S: 32.06 г/моль

O: 16.00 г/моль × 4 = 64.00 г/моль

H2O: 18.02 г/моль × 7 = 126.14 г/моль Загальна молярна маса: 65.38 + 32.06 + 64.00 + 126.14 = 287.58 г/моль

Na2CO3×10H2O (карбонат натрію декагідрат):

Na: 22.99 г/моль × 2 = 45.98 г/моль

C: 12.01 г/моль

O: 16.00 г/моль × 3 = 48.00 г/моль

H2O: 18.02 г/моль × 10 = 180.20 г/моль Загальна молярна маса: 45.98 + 12.01 + 48.00 + 180.20 = 286.19 г/моль

H2SO4×H2O (сульфатна кислота моногідрат):

H: 1.01 г/моль × 2 = 2.02 г/моль

S: 32.06 г/моль

O: 16.00 г/моль × 4 = 64.00 г/моль

H2O: 18.02 г/моль Загальна молярна маса: 2.02 + 32.06 + 64.00 + 18.02 = 116.10 г/моль