ПОМОГИТЕ СРОЧНО! ДАЮ 100 БАЛЛОВ! МНЕ ДО ЗАВТРА! Задача 2. До розчину масою 318г із масовою

часткою натрій карбонату 20% долили розчин нітратної кислоти. Обчисліть об єм газу(н.у.), що утворюється і виділяється внаслідок реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Самохвалов Макс.

Ответ:

Объяснение:

Для розв'язання цієї задачі, спершу визначимо кількість натрій карбонату (Na2CO3) у масі розчину.

Масова частка натрій карбонату у розчині становить 20%, що означає, що у 100 г розчину міститься 20 г Na2CO3. Отже, у 318 г розчину буде:

Маса Na2CO3 = (20 г / 100 г) * 318 г = 63.6 г

Тепер розглянемо реакцію, яка відбувається між натрій карбонатом і нітратною кислотою (HNO3). В результаті цієї реакції утворюється вода (H2O), вуглекислий газ (CO2) і солі натрію і нітрату (NaNO3).

Рівняння реакції:

Na2CO3 + 2HNO3 -> 2NaNO3 + H2O + CO2

Одна моль натрій карбонату взаємодіє з двома мольми нітратної кислоти і утворює одну моль вуглекислого газу. Таким чином, маса CO2, яка утворюється, визначається масою Na2CO3.

Молярна маса Na2CO3 = 2 * 23 + 12 + 3 * 16 = 106 г/моль

Тепер масу Na2CO3 поділимо на його молекулярну масу, щоб знайти кількість молей Na2CO3 в розчині:

Кількість молей Na2CO3 = 63.6 г / 106 г/моль ≈ 0.6 моль

Так як в уравнении реакции для кожної моли Na2CO3 утворюється одна моль CO2, то молекулярна маса CO2 дорівнює:

Молярна маса CO2 = 12 + 2 * 16 = 44 г/моль

Тепер масу CO2 поділимо на його молекулярну масу, щоб знайти кількість молей CO2 у розчині:

Кількість молей CO2 = 0.6 моль

Тепер ми можемо визначити об'єм CO2 за стандартних умов (нормальних умов, Н.У.), використовуючи стала молекулярного об'єму для ідеальних газів:

V = n * Vm,

де V - об'єм CO2 (Н.У.),

n - кількість молей CO2,

Vm - молекулярний об'єм газу за стандартних умов, який дорівнює близько 22.4 л/моль.

V = 0.6 моль * 22.4 л/моль ≈ 13.44 л.

Отже, об'єм газу CO2, який утворюється і виділяється внаслідок реакції, становить приблизно 13.44 л за стандартних умов (Н.У.).

Отвечает Шарафутдинов Вильдан.

Ответ:

Ось :

Объяснение:

Для вирішення цієї задачі спростимо її на кілька кроків:

1. Знайдемо масу натрій карбонату (Na2CO3) у початковому розчині. Для цього множимо масу розчину (318 г) на відсоток натрій карбонату (20% або 0.2):

Маса Na2CO3 = 318 г * 0.2 = 63.6 г

2. Розглянемо реакцію між натрій карбонатом (Na2CO3) і нітратною кислотою (HNO3):

Na2CO3 + 2HNO3 -> 2NaNO3 + H2O + CO2

3. Оскільки відома маса натрій карбонату (63.6 г), ми можемо знайти молекулярну масу CO2 (вуглекислого газу), який утворюється:

Маса CO2 = маса Na2CO3 = 63.6 г

Молекулярна маса CO2 = 44 g/mol (виходячи з маси атомів C та O)

4. Тепер ми можемо знайти кількість молей CO2:

Кількість молей CO2 = Маса CO2 / Молекулярна маса CO2

Кількість молей CO2 = 63.6 г / 44 g/mol ≈ 1.45 моль

5. Знаючи кількість молей CO2, ми можемо використати ідеальний газовий закон (PV = nRT), де P - тиск, V - об'єм, n - кількість молей, R - газова стала і T - температура. Природні одиниці (н.у.) для газів визначаються при стандартних умовах: тиск (P) 1 атмосфера, температура (T) 0°C або 273 К.

6. Тепер перейдемо до розрахунку об'єму CO2 у н.у.:

Об'єм CO2 = (кількість молей CO2 * R * T) / P

Об'єм CO2 = (1.45 моль * 0.0821 L·atm/(mol·K) * 273 K) / 1 atm

Об'єм CO2 ≈ 32.66 л (в н.у.)

Отже, об'єм газу (вуглекислого газу) в н.у., що утворюється і виділяється внаслідок реакції, становить приблизно 32.66 л.

P. S. Надіюсь, що правильно)