До розчину массою 60г з масовою часткою солі 4% додали 6г солі. Визначити масову частку нового

розчину

Ответы на вопрос

Отвечает Гайдашев Вадим.

Ответ:

Для визначення масової частки нового розчину спочатку знайдемо масу солі в початковому розчині і масу солі у кінцевому розчині, а потім обчислимо масову частку солі в новому розчині.

Маса солі в початковому розчині:

Масова частка солі = 4%

Маса розчину = 60г

Маса солі в початковому розчині = (4/100) * 60г = 2.4г

Після додавання 6г солі маса солі у кінцевому розчині становитиме:

Маса солі у кінцевому розчині = 2.4г + 6г = 8.4г

Тепер ми можемо знайти масову частку солі в новому розчині:

Масова частка солі = (Маса солі у кінцевому розчині / Загальна маса розчину) * 100%

Масова частка солі = (8.4г / (60г + 6г)) * 100% = (8.4г / 66г) * 100% ≈ 12.73%

Отже, масова частка солі в новому розчині приблизно 12.73%.

Отвечает Бородин Матвей.

Дано:

m1 р-ну(солі) = 60 г

ω1(солі) = 4%

m2(солі) = 6 г

Знайти:

ω3(солі) - ?

Розв'язання:

1) m1(солі) = ω1 * m1 р-ну / 100% = 4% * 60 / 100% = 2,4 г;

2) m3(солі) = m1 + m2 = 2,4 + 6 = 8,4 г;

3) m3 р-ну(солі) = m1 р-ну(солі) + m2(солі) = 60 + 6 = 66 г;

4) ω3(солі) = m3 * 100% / m3 р-ну = 8,4 * 100% / 66 = 12,73%.

Відповідь: Масова частка солі становить 12,73%.