1. о 170 г розчину калій нітрату з масовою часткою солі 15% долили 30 мл води. Знайдіть масову

частку солі в новоутвореному розчині. 2. Скільки грамів чистої води необхідно взяти для приготування 420 г розчину з масовою часткою солі 0,8%?

Ответы на вопрос

Отвечает Горошко Полина.

Відповідь:

1. Для знаходження масової частки солі в новоутвореному розчині, спочатку знайдемо масу солі у початковому розчині, а потім у новоутвореному розчині.

Маса солі у початковому розчині:

Маса солі = маса розчину * масова частка солі

Маса солі = 170 г * 0,15 = 25.5 г

Загальна маса розчину після додавання води:

Загальна маса розчину = маса початкового розчину + маса доданої води

Загальна маса розчину = 170 г + 30 мл = 200 г

Масова частка солі в новоутвореному розчині:

Масова частка солі = маса солі / загальна маса розчину

Масова частка солі = 25.5 г / 200 г ≈ 0.1275 (або 12.75%)

Отже, масова частка солі в новоутвореному розчині становить близько 12.75%.

2. Для визначення маси чистої води, яку слід взяти для приготування розчину, скористаємося співвідношенням між масою солі та загальною масою розчину.

Маса солі = загальна маса розчину * масова частка солі

Маса солі = 420 г * 0.008 = 3.36 г

Маса води = загальна маса розчину - маса солі

Маса води = 420 г - 3.36 г = 416.64 г (або 416.6 г)

Отже, для приготування 420 г розчину з масовою часткою солі 0.8%, слід взяти близько 416.6 г чистої води.

Пояснення: