Оксид двовалентного металу масою 40 г повністю реагує з розчином хлоридної кислоти масою 365г з

масовою часткою гідроген хлориду 20%. 1. Встановити метал. 2. Дати характеристику металу за положенням в періодичній системі.​

Ответы на вопрос

Отвечает Фесюк Инесса.

Дано:

m(Me) = 40 г

m р-ну(HCl) = 365 г

ω(HCl) = 20%

Знайти:

Me - ?

Розв'язання:

1) Me + 2HCl → MeCl2 + H2;

2) m(HCl) = ω * m р-ну / 100% = 20% * 365 / 100% = 73 г;

3) n(HCl) = m / M = 73 / 36,5 = 2 моль;

4) n(Me) = n(HCl) / 2 = 2 / 2 = 1 моль;

5) M(Me) = m / n = 40 / 1 = 40 г/моль;

6) Ca - кальцій:

період - 4;

група - II головна;

порядковий номер - 20.

Відповідь: Невідомий метал - Ca - кальцій.