10. Установіть вiдповiднiсть мiж виразами та їхніми назвами: 1. 2H, A) 3 молекули кисню 2. Н. Б) 2

атоми Оксигену B) 2 молекули водню Г) 2 атоми Гідрогену 3. 302 4. О Завдання 11-16 3 крою відповіддю. Вони передбачають записи розв'яз задач, розрахунків. 1. 2. 3. 11. Два елементи - елемент I групи та елемент IV групи утворюють сполук Гідрогеном. У кожному з яких масова частка Гідрогену складає 12,5%. Якi елементи ? 4. 5 02 12. Обчисліть відносну молекулярну масу речовини, формула якої складает двох атомів Гідрогену, одного атома Сульфуру та чотирьох атомів Оксигену. 4 13. В якiй iз двох речовин бiльша масова частка Феруму: у магнітному за ( Fe3O4) чи в червоному залізняку(Fe2O3)? 15. Розставте коефіцієнти в рівняннях реакцій: a) Al + S - Al2S3 14. Складіть рівняння реакцій утворення з простих речовин таких а) ферум(II) оксид FeO; б) аргентум(I) сульфід Ag2S; в) кальцiй фосф г) алюміній оксид Al2O3; д) фосфор(V) оксид P2Os. б) KClO3- KCl+O2 B) Na + Cl2→ NaCl г) Fe2O3 + Al - Al2O3 + Fe z)Li + O,→ LiO e) PH3 + O2 -P,O, + H2O​

Ответы на вопрос

Отвечает Чеботаев Миша.

Ответ:

Объяснение: 2H - 2 атоми Гідрогену

N - 2 атоми Оксигену

3O2 - 3 молекули кисню

O - Оксиген

Тепер розв'язання задач:

Два елементи - елемент I групи (наприклад, Натрій, Na) та елемент IV групи (наприклад, Карбон, C) утворюють сполуку Натрійкарбонат (Na2CO3). У кожному з яких масова частка Гідрогену складає 12,5%.

Відносна молекулярна маса речовини з двома атомами Гідрогену, одним атомом Сульфуру та чотирма атомами Оксигену обчислюється так:

(21) + (132) + (4*16) = 2 + 32 + 64 = 98 г/моль.

Масова частка Феруму (Fe) більша в магнітному залізному оксиді (Fe3O4), оскільки він складається з трьох атомів Феруму, тоді як червоний залізняк (Fe2O3) має менше Феруму на атом.

Рівняння реакцій утворення з простих речовин:

а) Fe + O2 → FeO

б) 2Ag + S → Ag2S

в) 2Ca + P → Ca3P2

г) 2Al + 3O2 → Al2O3

д) P4 + 5O2 → P4O10

е) 4Li + O2 → 2Li2O