Яка маса бензену утвориться при температурі 50 л етину?


Ответы на вопрос

Отвечает Кузьмина Елена.
Для визначення маси бензену, який утвориться при згорянні 50 л етину (C2H2), спочатку потрібно розрахувати кількість молей етину, а потім використати відповідні масові співвідношення.

Кількість молей етину (C2H2) можна знайти за допомогою ідеального газового закону:

PV = nRT

де:
P - тиск (стандартний тиск за нормальних умов - 1 атмосфера),
V - об'єм (50 л),
n - кількість молей,
R - газова стала (приблизно 0,08206 L·атм/(моль·K)),
T - температура (стандартна температура за нормальних умов - 273,15 K).

Розв'яжемо рівняння для n:

n = PV / RT = (1 атмосфера * 50 л) / (0,08206 L·атм/(моль·K) * 273,15 K) ≈ 2 моль

Тепер ми знаємо, що утворюється 2 молі бензену (C6H6) за реакцією:

2C2H2 → C6H6

Для розрахунку маси бензену, використовуючи маси молекул, потрібно знати масову частку вуглецю в бензені та етині. Масова частка вуглецю у бензені дорівнює 6 * 12 г/моль = 72 г/моль. Масова частка вуглецю у етині дорівнює 2 * 12 г/моль = 24 г/моль.