Алкан масою 11,6 г має об'єм 4,48 л. за н.у. Визначте формулу та назву алкану.


Ответы на вопрос

Отвечает Бриш Ваня.

Ответ:

C4H10

Объяснение:

Формула алкана: Cn H2n+2

n(CnH2n+2) = V / Vm = 0,2 моль

Mr(CnH2n+2) = m / n = 11.6 / 0.2 = 58

Mr(CnH2n+2) = Mr(C) * n + Mr(H) * (2n + 2) = 14n + 2 = 58

n = 56/14 = 4

Значит атомов Углерода 4, а водорода 2*4 + 2 = 10

Формула: C4H10, бутан