Розчин містить 5 моль води й 3 моль натрій карбонату. Обчисліть масову частку солі в розчині.


Ответы на вопрос

Отвечает Сенченко Арина.

Ответ:Для обчислення масової частки солі в розчині вам спершу потрібно визначити масу солі (натрій карбонату) та загальну масу розчину, а потім обчислити масову частку.

Знайдемо масу натрій карбонату (Na2CO3). Для цього використаємо її молекулярну масу:

Молекулярна маса Na2CO3 = (2 * 23) + 12 + (3 * 16) = 46 + 12 + 48 = 106 г/моль

Маса натрій карбонату у розчині:

Маса = кількість молей * молекулярна маса

Маса Na2CO3 = 3 моль * 106 г/моль = 318 г

Знайдемо масу води (H2O). Молекулярна маса H2O дорівнює 18 г/моль.

Маса води у розчині:

Маса = кількість молей * молекулярна маса

Маса води = 5 моль * 18 г/моль = 90 г

Загальна маса розчину дорівнює сумі маси солі та маси води:

Загальна маса розчину = Маса Na2CO3 + Маса води

Загальна маса розчину = 318 г + 90 г = 408 г

Тепер обчисліть масову частку солі у розчині:

Масова частка солі = (Маса Na2CO3 / Загальна маса розчину) * 100%

Масова частка солі = (318 г / 408 г) * 100% ≈ 78.13%

Отже, масова частка натрій карбонату в цьому розчині становить приблизно 78.13%.

Объяснение: