У розчин масою 200 г з масовою часткою купрум(II) сульфату 16 % занурили залiзну пластинку масою

100 г. Після завершення реакції маса пластинки збільшилась на 0,2г. Обчисліть массову часку солі

Ответы на вопрос

Отвечает Татаринова Мария.

Відповідь:

Пояснення:

Маса купрум(II) сульфату в розчині:

m(CuSO4) = 200 г * 0,16 = 32 г

За хімічною реакцією залізо з розчином купрум(II) сульфату утворює мідь та залізний сульфат:

Fe + CuSO4 -> Cu + FeSO4

Маса , яка осіла на пластинці, дорівнює масі , яка зникла з розчину:

m(Cu) = m(CuSO4) - m(Fe) = 32 г - 100 г = -68 г

Оскільки маса  не може бути від'ємною, то залізна пластинка повністю замінюється , тому маса пластинки після реакції становитиме 100 г + 32 г = 132 г.