Срочнооооооооооо У результаті спалювання 8г органічної речовини одержали 11,73г карбон(IV)оксиду

та 4.8г води. Визначте молекулярну формулу речовини знаючи ,що 8г її випарів займе обʼєм5.97 л (н.у)

Ответы на вопрос

Отвечает Алиева Алина.

Для визначення молекулярної формули органічної речовини, спочатку давайте знайдемо кількість молей кожної з компонентів продукту спалювання. Ми маємо: 1. Карбон(IV)оксид (CO2): Маса = 11.73 г 2. Вода (H2O): Маса = 4.8 г Для кожного з цих сполук ми можемо знайти кількість молей, використовуючи масу і масову кількість їх елементів: 1. Кількість молей CO2 = 11.73 г / (12.01 г/моль + 2 * 16.00 г/моль) = 0.32 моль 2. Кількість молей H2O = 4.8 г / (2 * 1.01 г/моль + 16.00 г/моль) = 0.27 моль Тепер, ви зазначили, що 8 г органічної речовини випаровуються до об'єму 5.97 л (н.у) при стандартних умовах (н.у - нормальних умовах, де тиск 1 атмосфера і температура 0 °C). Для газів за таких умов відомо, що 1 моль газу займає об'єм приблизно 22.4 л (це визначається числом Авогадро). Отже, кількість молей органічної речовини дорівнює: 0.32 моль (CO2) + 0.27 моль (H2O) = 0.59 моль вуглеводневого газу Тепер, враховуючи, що 8 г органічної речовини відповідають 0.59 моль газу, ми можемо визначити масову кількість одного молекули цієї речовини: Маса одного молекули = Маса / Кількість молей = 8 г / 0.59 моль ≈ 13.56 г/моль Тепер ми можемо знайти формулну масу цієї речовини: Формульна маса = 13.56 г/моль Для визначення молекулярної формули нам потрібно знати точну масу одного молекули. Якщо ви надасте додаткову інформацію про склад цієї речовини або її елементний склад, я зможу вам допомогти з визначенням молекулярної формули.