СРОЧНОООО ПЖЖПЖПЖАЖПЖЖАЖАЖП. 2. Визначте молекулярну формулу спирту, в якому масова частка Карбону

становить 60%, а Гідрогену - 13,33%.​

Ответы на вопрос

Отвечает Князев Сёма.

Ответ:

1. Визначимо масову частку кисню (O) у спирті. Знаємо, що сума масових часток всіх елементів у сполуці повинна дорівнювати 100%. Оскільки масова частка карбону (C) становить 60% і масова частка водню (H) становить 13,33%, то масова частка кисню може бути розрахована як 100% - 60% - 13,33% = 26,67%.

2. Визначимо мольну масу карбону (C), водню (H) і кисню (O). Мольна маса карбону дорівнює приблизно 12 г/моль, мольна маса водню дорівнює приблизно 1 г/моль, а мольна маса кисню дорівнює приблизно 16 г/моль.

3. Розрахуємо відношення масових часток карбону, водню і кисню у спирті. Для цього поділимо масову частку кожного елемента на його мольну масу і помножимо на 100%:

- Для карбону: (60 г / 12 г/моль) * 100% = 500%

- Для водню: (13,33 г / 1 г/моль) * 100% = 1333%

- Для кисню: (26,67 г / 16 г/моль) * 100% = 166.69%

4. Розділимо обидва відношення масових часток на їх найбільший спільний дільник (НСД), щоб отримати цілі числа. НСД для чисел 500, 1333 і 166.69 дорівнює 1. Таким чином, молекулярна формула спирту буде C5H14O.

Отже, молекулярна формула спирту з масовою часткою карбону 60% і масовою часткою водню 13,33% буде C5H14O.