За температури 200С ступінь дисоціації води дорівнює 2,3 ·10-9 .Обчисліть скільки молекул води

продисоціює в 1, 5 л води.

Ответы на вопрос

Отвечает Попов Владомир.

Ответ:

Для обчислення кількості молекул води, які продисоціюють при даному ступені дисоціації, можна скористатися рівнянням:

\[ \text{Ступінь дисоціації} (\alpha) = \dfrac{\text{Кількість продисоційованих молекул}}{\text{Загальна кількість молекул}} \]

Ми знаємо, що ступінь дисоціації (\(\alpha\)) дорівнює \(2,3 \times 10^{-9}\). Також, ми можемо припустити, що на початку було \(1 - \alpha\) молекул води, які не дисоціювали.

Отже, загальна кількість молекул води буде відома як \(N_0 = n \times N_A\), де \(n\) - концентрація води, а \(N_A\) - число Авогадро.

Тепер ми можемо записати рівняння для ступеня дисоціації:

\[ 2,3 \times 10^{-9} = \dfrac{\alpha}{N_0} \]

Звідси ми можемо знайти \(\alpha\), а потім визначити кількість молекул води, які продисоціювали в 1,5 літра води.

Зауважте, що концентрацію води (\(n\)) можна виразити як \(\dfrac{\text{кількість молекул води}}{\text{об'єм води}}\).