ДУЖЕ ТЕРМІНОВА,ТА РОЗПИСАТИ ЩО,ДЕ І ЗВІДКИ ВЗЯЛИ Розвʼяжіть задачу. Масова частка Карбону у

вуглеводні становить 83,72%. Відносна густина парів вуглеводню за киснем дорівнює 2,6875. Визначте формулу вуглеводню, дайте назву

Ответы на вопрос

Отвечает Сафонов Сергей.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі спочатку знайдемо відносну молекулярну масу вуглеводню.

Масова частка вуглецю (C) у вуглеводні - 83,72%. Масова частка водню (H) у вуглеводні дорівнює 100% - 83,72% = 16,28%.

Тепер розглянемо відносну густину парів вуглеводню (CnHm) за киснем (O2). За відомою відносною густиною парів вуглеводню до кисню, ми можемо записати:

(відносна густина вуглеводню) / (відносна густина кисню) = n/m

де n і m - це коефіцієнти стехіометричних співвідношень для вуглеводню (CnHm) та кисню (O2) в спалюваному сполуці.

Відносна густина вуглеводню за киснем дорівнює 2,6875. Відомо, що відносна густина кисню (O2) дорівнює приблизно 32 (оскільки масове число кисню - 16, а O2 містить два атоми кисню). Тобто:

2,6875 = n/32

n = 2,6875 * 32 = 86

Таким чином, ми отримали, що в спалюваному сполуці вуглеводню кількість атомів вуглецю (C) дорівнює 86.

Тепер ми можемо скласти рівняння для знаходження кількості атомів водню (H) в сполуці:

Кількість атомів вуглецю (C) = 86

Кількість атомів водню (H) = m

Знаючи, що масова частка водню у вуглеводні - 16,28%, ми можемо записати:

(маса водню) / (маса вуглеводню) = 16,28% / 83,72%

(маса водню) / (маса вуглеводню) = 0,1946

Тепер ми знаємо, що:

(маса водню) = 0,1946 * (маса вуглеводню)

Але масова частка водню у вуглеводні відповідає масі водню до маси всієї сполуки (CnHm). Тобто:

(маса водню) = m / (m + 86)

Тепер ми можемо об'єднати ці два рівняння:

m / (m + 86) = 0,1946 * (маса вуглеводню)

m = 0,1946 * (маса вуглеводню) * (m + 86)

Тепер ми маємо два рівняння з двома невідомими: кількість атомів водню (m) і кількість атомів вуглецю (86). Розв'яжемо цю систему рівнянь.

Один спосіб розв'язання - перекласти одне з рівнянь на іншу змінну і підставити:

m = 0,1946 * (маса вуглеводню) * (m + 86)

m = 0,1946 * (m / (m + 86)) * (m + 86)

Тепер ми можемо спростити це рівняння:

m = 0,1946 * m

Розділимо обидві сторони на 0,1946:

m / 0,1946 = m

Тепер можемо спростити ще більше, розділивши обидві сторони на m:

1 / 0,1946 = 1

Тобто, ми отримали, що m = 1 / 0,1946, і m ≈ 5,14.

Отже, масова частка водню у вуглеводні дорівнює 16,28%, а масова частка вуглецю - 83,72%. Таким чином, формула вуглеводню - C5H14, і ця сполука називається "пентан".