СРОЧНО!!! Задача 1. Знайти формулу газуватого вуглеводню, що містить 18% Гідрогену і має відносну

густину за киснем 1,375.​

Ответы на вопрос

Отвечает Вуйтикова Алёна.

Объяснение:

Щоб знайти формулу газуватого вуглеводню, вам потрібно врахувати його хімічний склад та відносну густину за киснем. Для цього можна скористатися наступними кроками:

1. **Визначте відносну масу вуглецю (C) та водню (H)**:

- Атомна маса вуглецю (C) = 12 г/моль

- Атомна маса водню (H) = 1 г/моль

2. **Розглянемо 100 газової суміші** (оскільки відсоток маси вказаний у вагових одиницях):

- Кількість вуглецю (C) у суміші = 82% з 100 г = 82 г

- Кількість водню (H) у суміші = 18% з 100 г = 18 г

3. **Знайдіть кількість молекул вуглеводню**:

- Кількість молекул вуглецю = 82 г / 12 г/моль = 6,83 моль

- Кількість молекул водню = 18 г / 1 г/моль = 18 моль

4. **Запишіть емпіричну формулу вуглеводню**:

- Емпірична формула показує співвідношення атомів вуглецю і водню у сполуці. У цьому випадку, емпірична формула буде CH₆ (оскільки найменший спільний кратник для вуглецю і водню дорівнює 6).

5. **Знайдіть відносну густину вуглеводню за киснем**:

- Відносна густина CH₆ відносно О₂ = (12 * 1 + 6 * 1) / (2 * 16) = 0,75

6. **Знайдіть коефіцієнт молекулярної формули**:

- Коефіцієнт молекулярної формули = (1,375 / 0,75) ≈ 1,83

7. **Запишіть молекулярну формулу вуглеводню**:

- Молекулярна формула CH₆ помножена на коефіцієнт 1,83 буде C₁H₁₁,5. Округлімо кількість атомів водню до найближчого цілого числа. Отже, молекулярна формула газуватого вуглеводню, яке містить 18% водню і має відносну густину за киснем 1,375, буде C₁H₁₁.