1.Напишіть 4 постулати О. М. Бутлерова та поясніть їх так, як ви їх зрозуміли. 2.Наведіть

приклади оптичної ізомерії. 3.Напишіть формули всіх можливих ізомерів гексену. 4.Поясніть основні принципи класифікації в органічній хімії.

Ответы на вопрос

Отвечает Приколист Магомед.

Відповідь:Постулати О. М. Бутлерова є важливими принципами органічної хімії. Ось чотири з них:

a. Перший постулат стверджує, що всі сполуки в органічній хімії містять вуглець. Це значить, що всі органічні речовини, будь то прості або складні, містять атоми вуглецю.

b. Другий постулат стверджує, що атоми вуглецю можуть утворювати ланцюги, гілки і кільця, що веде до утворення різноманітних органічних сполук.

c. Третій постулат визнає існування функціональних груп - специфічних атомних або молекулярних груп, які визначають властивості та реактивність органічних сполук. Приклади таких функціональних груп включають аміни, карбоксильні кислоти та альдегіди.

d. Четвертий постулат стверджує, що хімічні реакції органічних сполук відбуваються згідно з певними законами і механізмами, і можуть бути передбачені та розглянуті на основі структури молекул.

Приклади оптичної ізомерії включають сполуки, які мають однаковий хімічний склад, але різні просторові аранжування атомів. Найвідоміший приклад - амінокислоти, такі як левоза та декстроза, які є оптичними ізомерами через обертання площини поляризованого світла. Інший приклад - транс- і цис-ізомери в алкенах, де атоми водню можуть бути розташовані по різні боки від двойної зв'язку.

Можливі ізомери гексену мають наступні формули:

a. n-гексен (гекс-1-ен): CH3-CH2-CH2-CH2-CH2-CH=CH2

b. 2-гексен (гекс-2-ен): CH3-CH=CH-CH2-CH2-CH2-CH3

c. 3-гексен (гекс-3-ен): CH3-CH2-CH=CH-CH2-CH2-CH3

d. цис-2,3-диметил-2-бутен: CH3-CH(CH3)-CH=CH-CH2-CH3

e. транс-2,3-диметил-2-бутен: CH3-CH(CH3)-CH=CH-CH2-CH3

Основні принципи класифікації в органічній хімії включають:

Класифікація за структурою: Сполуки поділяються на класи відповідно до структури їх молекул.

Класифікація за функціональними групами: Органічні сполуки розподіляються за наявністю та типом функціональних груп (наприклад, аміни, алкени, карбонільні групи).

Класифікація за насиченістю: Сполуки можуть бути насиченими (містять тільки одинарні зв'язки) або ненасиченими (містять подвійні або потрійні зв'язки).

Класифікація за вуглеводневою структурою: Сполуки можуть бути ациклічними (не утворюють кілець) або циклічними (утворюють кільця).

Класифікація за походженням: Розрізняють органічні сполуки природного походження та синтетичні сполуки, які створюються шляхом хімічних реакцій.

Пояснення: