ДАЮ 50 БАЛІВ!!!! СРОЧНО Обчисліть молекулярну масу глауберової солі та молекулярну масу мідного

купоросу

Ответы на вопрос

Отвечает Llorens Natasha.

Формула медного купороса:CuSO4•5H2O

M(CuSO4•5H2O)=Ar(Cu)+Ar(S)+Ar(O)*4+5*Mr(H2O)=64+32+16*4+5*18=250 г/моль

Ответ:250 г/моль.

Отвечает Герасимчук Илья.

Ответ:

Объяснение:

Молекулярна маса глауберової солі (наряду ізвідомої як сульфат натрію або сульфат декстрози) може бути розрахована з використанням масових чисел атомів у складі молекули:

- Натрій (Na) має масу приблизно 22,99 г/моль.

- Сульфат (SO₄) складається з атома сірки (S) і чотирьох атомів кисню (O), і має масу близько 96,06 г/моль (32,07 г/моль для атома S і 4 * 16,00 г/моль для атомів O).

Тепер можемо розрахувати молекулярну масу глауберової солі (Na₂SO₄):

Молекулярна маса Na₂SO₄ = 2 * маса Na + маса SO₄

Молекулярна маса Na₂SO₄ = 2 * 22,99 г/моль + 96,06 г/моль

Молекулярна маса Na₂SO₄ ≈ 142,04 г/моль

Отже, молекулярна маса глауберової солі приблизно 142,04 г/моль.

Щодо мідного купоросу, він також відомий як сульфат міді (CuSO₄). Молекулярна маса CuSO₄ розраховується аналогічно, використовуючи масові числа атомів:

- Мідь (Cu) має масу приблизно 63,55 г/моль.

- Сульфат (SO₄) має масу 96,06 г/моль (як попередньо обчислено).

Молекулярна маса CuSO₄ = маса Cu + маса SO₄

Молекулярна маса CuSO₄ = 63,55 г/моль + 96,06 г/моль

Молекулярна маса CuSO₄ ≈ 159,61 г/моль

Отже, молекулярна маса мідного купоросу (CuSO₄) приблизно 159,61 г/моль.