I I II II Завдання Приготуйте 40 г водного розчину натрій хлориду(солі) з масовою часткою солі NaCl

5% Приготуйте iз 10 г цукру водний розчин з масовою часткою цукру 10% Завдання m (p-Hy), m (солі), г Г m(цукру) Виконання роботи 1. Визначте масу зазначеної солі та об'єм води, якi необхiднi для приготування розчину (густина води 1 г/мл). Результати обчислень запишіть у таблицю: m (води), г V (води), МЛ w (солі), % (Перегляньте вiдео за посиланням) 2. Пригадайте правила зважування. Зважте на техно-хімічних терезах обчислену масу (наважку) солі, або відміряйте необхідну кількість солі чи цукру чайною ложкою ( 1 ч.л. = 5 г) 3. Зважену сіль (або цукор) висипте у склянку або колбу. 4. Пригадайте правила вимірювання рідин. Відміряйте за допомогою мірного циліндра обчислений об'єм дистильованої води та вилийте його в стакан або колбу з наважкою солі. 5. Перемішайте вмiст хiмiчного стакану або колби скляною паличкою до повного розчинення солі. 6. Зробіть висновки щодо набутих практичних навичок, необхідних при приготуванні розчину.​

Ответы на вопрос

Отвечает Чечуров Тимофей.

Ответ:

1. Для приготування 40 г водного розчину натрій хлориду (солі) з масовою часткою солі NaCl 5%:

- Маса солі (NaCl) = (Масова частка / 100) * Загальна маса розчину

- Маса солі (NaCl) = (5 / 100) * 40 г = 2 г

- Об'єм води = Загальна маса розчину - Маса солі = 40 г - 2 г = 38 г (або 38 мл).

2. Правила зважування: Зважте 2 г солі на техно-хімічних терезах.

3. Висипте зважену сіль (2 г) у склянку або колбу.

4. Виміряйте за допомогою мірного циліндра обчислений об'єм дистильованої води (38 г або 38 мл) та вилийте його в стакан або колбу з сіллю.

5. Перемішайте вміст стакану або колби скляною паличкою до повного розчинення солі.

6. Набули практичних навичок щодо приготування розчину.

Обчислені значення:

- Маса солі (NaCl) = 2 г

- Об'єм води = 38 г (або 38 мл)