допоможіть будь ласка, срочно з дано!! обчислити масу солі, що утвориться в результаті взаємодії

ферум (lll) гідроксиду з 6 г розчину 25%-ї хлоридної кислоти ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ли Лера.

Ответ:

Для обчислення маси солі, яка утвориться в результаті взаємодії ферум (III) гідроксиду з хлоридною кислотою, спочатку ми повинні визначити реакцію, яка відбувається.

Реакція між ферум (III) гідроксидом (Fe(OH)3) і хлоридною кислотою (HCl) видає сіль хлорид заліза (III) (FeCl3) і воду (H2O):

Fe(OH)3 + 3HCl -> FeCl3 + 3H2O

Тепер ми можемо розрахувати масу солі (FeCl3), яка утвориться з 6 г розчину 25%-ї хлоридної кислоти (HCl).

1. Розрахуємо кількість молей HCl в 6 г розчину:

Маса HCl = об'єм розчину (в л) × концентрація HCl (в г/мл)

Маса HCl = 6 г / (25 г/100 мл) = 24 г/100 мл = 0.24 г/мл

2. Тепер розрахуємо кількість молей HCl:

Кількість молей HCl = маса HCl / маса молекули HCl

Маса молекули HCl = 1 г/моль (за водень) + 35.5 г/моль (за хлор) = 36.5 г/моль

Кількість молей HCl = 0.24 г / 36.5 г/моль ≈ 0.00657 моль

3. Оскільки реакція показує, що кількість молей Fe(OH)3 і FeCl3 взаємно відноситься 1:1, ми знаємо, що кількість молей FeCl3 також дорівнює 0.00657 моль.

4. Розрахуємо масу FeCl3, використовуючи масу молекули FeCl3:

Маса молекули FeCl3 = 55.8 г/моль (за Fe) + 3 × 35.5 г/моль (за Cl) = 162.3 г/моль

Маса FeCl3 = 0.00657 моль × 162.3 г/моль ≈ 1.067 г

Отже, маса солі, яка утвориться в результаті реакції ферум (III) гідроксиду з 6 г розчину 25%-ї хлоридної кислоти, приблизно дорівнює 1.067 грамам.

Отвечает Лисик Таня.

Дано:

m р-ну(HCl) = 6 г

ω(HCl) = 25%

Знайти:

m(солі) - ?

Розв'язання:

1) Fe(OH)3 + 3HCl → FeCl3 + 3H2O;

2) m(HCl) = ω * m р-ну / 100% = 25% * 6 / 100% = 1,5 г;

3) n(HCl) = m / M = 1,5 / 36,5 = 0,04 моль;

4) n(FeCl3) = n(HCl) / 3 = 0,04 / 3 = 0,013 моль;

5) m(FeCl3) = n * M = 0,013 * 162,5 = 2,11 г.

Відповідь: Маса FeCl3 становить 2,11 г.