До розчину натрій карбонату масою 500 г, масова частка солі в якому становить 20 % долили розчин

сульфатної кислоти до їх повної взаємодії. Укажи формулу та обчисли об'єм газу (н.у.), що виділився в результаті реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Агаджанова Яна.

Ответ:

вот

Объяснение:

Спочатку розглянемо реакцію між натрій карбонатом (Na2CO3) і сульфатною кислотою (H2SO4). Реакція виглядає наступним чином:

Na2CO3 + H2SO4 -> Na2SO4 + H2O + CO2

З рівняння видно, що одна моль натрій карбонату реагує з однією моллю сульфатної кислоти і виділяє одну молекулу CO2 (вуглекислого газу) під стандартними умовами (н.у.). Об'єм однієї молекули газу під н.у. дорівнює приблизно 22.4 літра.

Масова частка солі в натрій карбонаті становить 20%, що означає, що маса Na2CO3, яка участь в реакції, дорівнює 0.2 * 500 г = 100 г.

Знаючи масу Na2CO3, ми можемо знайти кількість молей цієї речовини, використовуючи її молекулярну масу. Молекулярна маса Na2CO3 дорівнює:

M(Na2CO3) = 2(M(Na)) + M(C) + 3(M(O)) = 2(23 g/mol) + 12 g/mol + 3(16 g/mol) = 106 g/mol.

Отже, кількість молей Na2CO3:

n(Na2CO3) = маса / молекулярна маса = 100 г / 106 g/mol ≈ 0.943 моль.

Таким чином, молі Na2CO3 дорівнює приблизно 0.943 моль.

Реакція 1:1 між Na2CO3 і H2SO4, отже, кількість молей H2SO4 також дорівнює 0.943 моль.

Тепер ми можемо обчислити кількість молей CO2, яка виділиться під час реакції:

Кількість молей CO2 = 0.943 моль.

Об'єм CO2 (в н.у.) можна обчислити, знаючи, що 1 моль газу під н.у. займає приблизно 22.4 літра:

Об'єм CO2 = 0.943 моль * 22.4 л/моль ≈ 21.1 літр.

Отже, об'єм газу (CO2) під н.у., який виділиться в результаті реакції, становить приблизно 21.1 літр.