До розчину масою 65 г із масовою часткою магній хлориду 0,3 долили розчин натрій гідроксиду до

повної взаємодії. Обчисліть масу утвореного магній гідроксиду.​

Ответы на вопрос

Отвечает Крапивной Никита.

Ответ:

Объяснение:

Спочатку давайте знайдемо кількість речовини магній хлориду та натрій гідроксиду, які були додані.

Масова частка магній хлориду (MgCl2) - 0,3 означає, що в 100 г розчину міститься 0,3 г MgCl2. Отже, у початковому розчині міститься:

0,3% MgCl2 у 65 г розчину = 0,3/100 * 65 г = 0,195 г MgCl2

Тепер знаємо, що всього додали розчин натрій гідроксиду (NaOH), але ми не знаємо його масову частку. Тому давайте позначимо масу NaOH як "х" г.

Загальна кількість речовини після додавання NaOH буде 65 г (початковий розчин) + х г (NaOH).

Тепер, коли NaOH реагує з MgCl2, відбувається подвійна заміна:

MgCl2 + 2NaOH → Mg(OH)2 + 2NaCl

Молярна маса MgCl2 = 24,31 (Mg) + 2 * 35,45 (Cl) ≈ 95,21 г/моль

Молярна маса NaOH = 22,99 (Na) + 15,999 (O) + 1,008 (H) ≈ 40,01 г/моль

Молярна маса Mg(OH)2 = 24,31 (Mg) + 2 * 15,999 (O) + 2 * 1,008 (H) ≈ 58,319 г/моль

Знаємо, що 1 моль MgCl2 реагує з 2 мольми NaOH, тобто відношення їх мас повинно бути 1:2.

0,195 г MgCl2 * (1 моль MgCl2 / 95,21 г MgCl2) * (2 моль NaOH / 1 моль MgCl2) = 0,0041 моль NaOH

Тепер відомо, що Mg(OH)2 утворюється в кількості 0,0041 моль.

Маса Mg(OH)2 = кількість молей * молярна маса

= 0,0041 моль * 58,319 г/моль ≈ 0,239 г

Отже, маса утвореного магній гідроксиду становить приблизно 0,239 г.