1. Знайти масу MgSO4*7H2O і води, які необхідно взяти для приготування 127 г розчину з масовою

часткою безводної солі 6,2% 2. Обчисліть маси розчинів з масовими частками калій гідроксиду 10% та 50%, необхідні для приготування 800 г розчину з масовою часткою калій гідроксиду 25%. 3. До розчину масою 95 г із масовою часткою магній хлориду 0,1 долили розчин натрій гідроксиду до повної взаємодії. Обчисліть масу утвореного магній гідроксиду. Зробіть будяласка даю 100 балів!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Никитенко Маша.

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

m(р-нMgSO4 * 7H₂O)- 127 г

w(MgSO4) = 6,2 % або 0,062

Найти: m(MgSO4 * 7H₂O) - ? m(Н₂О) - ?

М(MgSO4 * 7H₂O) = 24 + 32 + 16 * 4 + 7 *(2 + 16) = 120 + 126 = 246 г/моль

w(MgSO4) = М(MgSO4)/М(MgSO4 * 7H2O) = 120/246 = 0,49

Нехай маса купоросу MgSO4 * 7H₂O = х г

У ньому масова частка MgSO4 = 49%, масова частка води - 51%. Тоді m(MgSO4) = 0,49x, m(H₂O) = 0,43x.

Масова частка солі в розчині повинна бути 6,2%, підставляємо відомі параметри рівняння для масової частки:

w(речов) = m(речов)/m(p-ну)

w(речов) = 0,062

m(речов.) = 0,49x

m(p-ну) = 127 г

0,062 = 0,49x / 127

0,062 * 127 = 0,49x

0,49x = 7,874

х = 7,874 : 0,49

х = 16 г  MgSO4 * 7H2O

m(Н2О) = 127 - 16 = 111 г

2)

Дано:

w₁ = 10%

w₂ = 50%

m(р-ну) = 800 г

w₃ = 25%

Найти: m₁(р-ну) -? m₂(р-ну) - ?

За правилом діагоналей визначаємо масові співвідношення вихідних розчинів:

10           25 | 5

  \        /

    25

  /        \

50           15 | 3

Обчислимо скільки частин становить маса розчину

3 + 5 = 8

Розрахуємо яка маса припадає на одну частину розчину

800 : 8 = 100 г.

Знайдемо маси вихідних розчинів:

m₁(р-ну) = 100 * 5 = 500 г 10% р-ну.

m₂(р-ну) = 100 * 3 = 300 г 50% р-ну.

3)

Дано:

m(р-нMgCl₂ ) = 95 г

w(MgCl₂ ) = 0,1

Найти: m(Mg(OH)₂) - ?

Знайдемо масу MgCl₂  в розчині:

m(MgCl₂) = m(р-нMgCl₂) * w(MgCl₂ ) = 95 * 0,1 = 9,5 г

Crкладемо РХР:

9,5 г                                  х г

MgCl₂ + 2NaOH = Mg(OH)₂↓ + 2NaCl

n = 1 моль               n = 1 моль

M = 95 г/моль        M = 58 г/моль

m = 95 г                  m = 58 г

m(Mg(OH)₂) = 9,5 * 58 : 95 = 5,8 г