Обчисліть формулу кристалогідрату барій хлориду, якщо відомо, що масова частка кристалізаційної

води в иьому становить 14,8%. дякую дуже треба :)

Ответы на вопрос

Отвечает Каревская Вероника.

масова частка кристалізаційної води в кристалогідраті барію     хлориду становить 14,8%, це означає, що 14,8 г зі 100 г сполуки   припадають на воду. Інші 85,2 г - це барій хлорид (BaCl2).

  1. Розрахуємо кількість молей води:

Мольна маса H2O = (2 * 1,01 г/моль) + 16,00 г/моль = 18,02 г/моль

Кількість молей води = Маса води / Мольна маса H2O

Кількість молей води = 14,8 г / 18,02 г/моль ≈ 0,822 моль води

  1. Тепер розрахуємо кількість молей барію хлориду:

Мольна маса BaCl2 = (1 * 137,33 г/моль) + (2 * 35,45 г/моль) = 208,23 г/моль


Кількість молей барію хлориду = Маса барію хлориду / Мольна маса BaCl2

Кількість молей барію хлориду = 85,2 г / 208,23 г/моль ≈ 0,409 моль барію хлориду

  1. Тепер знайдемо співвідношення вод води до молів барію хлориду:

Співвідношення молів H2O до молів BaCl2 = (0,822 моль H2O) / (0,409 моль BaCl2) ≈ 2

Виходячи з цього співвідношення, правильна формула кристалогідрату барію хлориду буде BaCl2·2H2O.