Обчислити масу солі, що утвориться в результаті взаємодії 30 г розчину нітратної кислоти з масовою

часткою кислоти в ньому 40% з розчином калій сульфіду.​

Ответы на вопрос

Отвечает Шишпанов Саша.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нHNO3) = 30 г

w(HNO3) = 40% або 0,4

Найти: m(KNO3) - ?

Знайдемо масу HNO3в розчині:

m(HNO3) = m(р-нHNO3) * w(HNO3) = 30 * 0,4 = 12 г

Складемо РХР:

  12 г                             x г

2HNO3  +    K2S   =  2KNO3  +  H2S

n = 2 моль                  n= 2 моль

M = 63г/моль             M = 101 г/моль

m = 126 г                     m = 202 г

m(KOH) = 12 * 202 : 126 = 19,24 г