Maсова частка Карбону 92,3%; відносна густина пари вуглеводню за воднем 39. Виведіть молекулярну

формулу вуглеводню. У відповіді позначте суму атомів Карбону та Гідрогену в формулі Варіанти відповіді: 1) 4 , 2) 6, 3)8, 4)10, 5)12, 6)14

Ответы на вопрос

Отвечает Борисова Ника.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

D(Н2) = 39

w(С) = 92,3% або 0,923

Знайти: СхНу - ?

w(Н) = 100% - w(С) = 100% - 92,3% = 7,7% або 0,077

M(CxHy) = D(Н2) * M(Н2) = 39 * 2 = 78 г/моль

n(C) = ω(C) * Mr(CxHy)) / Ar(C) = 0,923 * 78/12 = 6 моль

n(H) = ω(H) * Mr(CxHy)) / Ar(H) = 0,077 * 78/1  = 6 моль

n(C) : n(H) = 6 : 6

Формула вуглеводню: С6Н6

відповідь: 5)12