№4. Массасы 20г мыс сульфаты бар ерiтiндiсiн 8 г натрий гидроксидінің ерітіндісімен араластырганда

түзілген тұнбаның массасын есептеңіздер? [4]​

Ответы на вопрос

Отвечает Окогріб Денис.

Ответ:

m(CuSo44)=20

m(NaOH)=8г

m(Cu(OH)2)-?

CuSo4+2NaOH=Na2SO4+Cu(OH) 2тұңба

v, моль 1. 2. 1

М, г/моль 160. 40. 98

m,г. 170 80. 98

v =М / m; v(CuSO4)=20/160=0,125моль

v(NaOH)=8/40=0,2

Объяснение: