Визначте молекулярну формулу вуглеводню, в якому масова частка Карбону становить 81,82 %.


Ответы на вопрос

Отвечает Блощинський Богдан.

Дано:

CxHy

ω(C) = 81,82%

Знайти:

CxHy - ?

Розв'язання:

1) Нехай m(CxHy) = 100 г;

2) m(C) = ω(C) * m(CxHy) / 100% = 81,82% * 100 / 100% = 81,82 г;

3) n(C) = m / M = 81,82 / 12 = 6,818 моль;

4) m(H) = m(CxHy) - m(C) = 100 - 81,82 = 18,18 г;

5) n(H) = m / M = 18,18 / 1 = 18,18 моль;

6) x : y = n(C) : n(H) = 6,818 : 18,18 = 1 : 2,666 = 3 : 8;

7) C3H8.

Відповідь: Невідома речовина - C3H8.