Вивести формулу оксигеновмісної органічної сполуки, якщо масова частка Карбону в ній 40%, а

Гідрогену - 6.7%.Mr сполуки 60.

Ответы на вопрос

Отвечает Демьяненко Никита.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(С) = 40% або 0,4

w(Н) = 6,7% або 0,067

Mr(CxHy) = 60 г/моль

Знайти: CxHy- ?

w(О) = 100% - w(С) - w(Н) = 100% - 40% - 6,7% = 53,3% або 0,533

Знайдемо кількість речовин:

n(C) = (M(CxHy) * w)/М(С) = (60 * 0,4)/12 = 2 моль

n(H) = (M(CxHy) * w)/М(Н) = (60 * 0,67%)/1  = 4 моль

n(O) = (M(CxHy) * w)/М(О) = (60 * 0,533)/16  = 2 моль

С : Н : О = 2 : 4 : 2

Отже формула сполуки:  С2Н4О2- оцтова кислота