Обчисли масу осаду, що утвориться під час взаємодії карбон(IV) оксиду з розчином барiй гідроксиду

масою 20 г з масовою часткою речовини 0,12. Дам 100 балов

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецова Вероника.

Ответ:

Нам потрібно знайти масу осаду, тобто речовини, яка випаде у вигляді твердого відкладення під час хімічної реакції. Для цього треба спочатку записати рівняння реакції:

CO2 + Ba(OH)2 → BaCO3 + H2O

За рівнянням видно, що кожна молекула карбон(IV) оксиду реагує з двома молекулами барій гідроксиду, утворюючи одну молекулу барій карбонату та одну молекулу води.

Тепер можна перейти до обчислень. Спочатку знайдемо кількість молей барій гідроксиду:

n = m/M = 20 г / 171,34 г/моль = 0,117 моль

Тут M - молярна маса барій гідроксиду.

Оскільки стехіометрія реакції 1:1, то кількість молей карбон(IV) оксиду також дорівнюватиме 0,117 моль.

Тепер можна знайти масу барій карбонату, який утвориться під час реакції:

m = n*M = 0,117 моль * 197,34 г/моль = 23,1 г

Отже, маса осаду, що утвориться під час взаємодії карбон(IV) оксиду з розчином барій гідроксиду масою 20 г з масовою часткою речовини 0,12, становитиме 23,1 г.

Отвечает Становов Андрей.

Ответ:

уже ответили не успела написать(