Варiант № 6 Обчисліть масу води що виділиться при прожарюванні 320г MnSO4• 4H2O.​


Ответы на вопрос

Отвечает Duysebai Alnur.
Щоб обчислити масу води, що виділиться при прожарюванні MnSO4•4H2O, спочатку треба розкласти сполуку на складові частини.
MnSO4•4H2O можна розкласти на MnSO4 і 4H2O.

Молярна маса MnSO4 = 54.94 + 32.07 + (16.00 * 4) = 151.0 г/моль.
Молярна маса H2O = 2.02 + (16.00 * 1) = 18.02 г/моль.

Тепер обчислімо масу води, що виділиться при прожарюванні MnSO4•4H2O.

Маса MnSO4•4H2O = 320 г.

Маса MnSO4 = 151.0 * 320 г / (151.0 + 4 * 18.02) г/моль = 276.7 г.

Маса H2O = 4 * 18.02 * 320 г / (151.0 + 4 * 18.02) г/моль = 43.3 г.

Отже, маса води, що виділиться при прожарюванні MnSO4•4H2O, дорівнює 43.3 г.