Яку масу СаО можна добути спаливши 300 г крейди з масовою часткою домішок 5% (якось на листочку

або я не знаю, прохання не словами, а формулами)​

Ответы на вопрос

Отвечает Гарманова Даша.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CaCO3) = 300г

w( домішок) = 5%

Найти: m(CaO) - ?

Знайдемо масу чистого СаСО3 без домішок:

m(CaCO3) = m(CaCO3) * (100% - 5%) : 100% = 300 * 0,95 = 285 г

Складемо РХР:

 285 г                     х г  

2CaCО3 + O2 → 2CaO + 3CО2

n = 2 моль           n = 2 моль

M = 100 г/моль    M = 56 г/моль

m = 200 г             m = 112 г

m(CaO) = 285 * 112 : 200 = 159,6 г